Elektromobil Mazda MX-30 - cena a základní údaje

Tiskové zprávy a novinky značky Mazda
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 56
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Elektromobil Mazda MX-30 - cena a základní údaje

Příspěvek od admin »

Média jsou plněna jménem Elona Muska, ale Mazda je jedním z největších inovátorů na poli mobility za posledních pár let. Naprosto inovativní přístup k motorům a konstrukcím dělám z Mazdy nedoceněnou jedničku na trhu mobility. Dlouhodobě se Mazda vyhýbá downsizingu a turbodmychadlům a přesto s přehledem plní emisní limity. Emisní limity byly ale utaženy tak, že jsou nesplnitelné jak pro elektromobil tak pro spalovák, ale bohužel se emise měří za výfukem elektromobilu a ten ho jaksi má až v elektrárně. Na to ale ještě úředníci nepřišli.

Nový elektromobil MX-30 pohání elektromotor o 143 koních a 264 N.m. O energii se stará baterie o kapacitě 35,5 kWh a to je skutečně málo. V dnešní konkurenci se jedná s nadsázkou o takový větší akumulátor do aku vrtačky. Volkswagen e-Golf a jeho výroba je předčasně ukončována právě díky malé kapacitě, která je ale větší jak u Mazdy. Dojezd dle WLTP je maximálně 200 km. Při nabíjení 20-80% je využitelných pouze 60% to znamená 120 km. Jako nákupní taška do města je to zřejmě ideální.

Cena First Edition je krásný 899 900 Kč. Jak jsme u elektromobilů zvyklí, tak se nejedná o EKO automobily ale o SUV s luxusní výbavou. Mazda uvažuje stejně. First edition dostává v základní výbavě:

- 18" alu kola (215/55 R18)
- LED přední i zadní světlomety
- Head-Up displej a to barevný
- Klimatizaci
- Elektrickou parkovací brzdu včetně funkce Auto Hold
- Kožený volant
- Funkce i-Activsense
- Dešťový a světelný senzor
- Černo-šedé látkové čalounění


mx30.jpg
(109.5 KiB) Zatím ještě nestaženo

Odpovědět