Výběr a nákup prvního auta

2002 - ....
Odpovědět
jakubko
Příspěvky: 1
Registrován: pát 18. srp 2023 16:06:28

Výběr a nákup prvního auta

Příspěvek od jakubko »

Dobrý den, je mi 18 let a chtěl bych si pořídit své první auto. Budu muset jezdit denně jak po městě, tak poměrně často i celkem větší dálky 2-3x týdně. Velmi mě zaujala Mazda 6 1.8 nebo 2.0 (i vzhledově). Určitě by mi takhle do začátku stačila i první generace, ale mám celkem velký strach ze spolehlivosti a hlavně koroze. 2 generace vypadá ve všem mnohem lépe, ale zase už vychází podstatně dráž. Stojím teď tedy před otázkou, jestli to risknout a koupit jen takhle na začátek 1 generaci za nějakou nízkou částku, nebo už si připlatit a jít do GH. Popřípadě mi doporučíte ještě nějaké úplně jiné auto do začátku? (Klidně i jiné značky). Věnuji se podnikání, takže nějaké peníze mám, ale určitě nechci dát za první auto nějakou raketu, než se naučím pořádně řídit.

Mé otázky tedy prosím jsou, je ta první generace opravdu tak špatná? Případně za kolik se dá něco aspoň trochu slušného pořídit?

Kdybych se rozhodl investovat více a jít do GH, což mě opravdu hodně láká, tak dá se něco co není v úplně špatném stavu sehnat do 100-130k? Já nešel kousek ode mě s nízkým nájezdem za velmi nízkou cenu, ale inzerát mi přijde poměrně hodně podezřelý a já nemám příliš zkušeností.

Budu velmi rád za jakékoliv nabídky, pokud něco na prodej někdo máte.

A kdyžtak je tu prosím případně někdo, kdo má větší zkušenosti nebo se zabývá i přímo dovozem a pomohl mi případně za finanční odměnu pomoct něco vybrat a ideálně i třeba potom se zajet přímo na místo podívat? Nebo odkud třeba ideálně koupit a kde prosím nejlépe hledat?

Všem předem moc děkuji a přeji pěkný den.

Odpovědět