Mazda 6 2,2 mzr-cd 136kw

2002 - ....
Odpovědět
d.vojtech
Příspěvky: 1
Registrován: úte 02. úno 2016 8:36:28

Mazda 6 2,2 mzr-cd 136kw

Příspěvek od d.vojtech »

Ahoj Mazďáci. Jaké máte zkušenosti s tímto motorem? Typické závady?

Pořídil jsem si před 4mi měsíci model z roku 2010 s 147,000 a ve 160tisících se mi motor uplně zastavil. Do té doby až na vyčachtané kladky drážkovaného řemene vše naprosto ok. Jízda absolutní top. Motor se mi ale z čista jasna zastavil způsobem, že si takhle jedu a najednou slyším chrastění a skřípání, zdálo se mi, že hluk šel od kola. Ironií bylo, že jsem zrovna jel za kamarádem na jeho autodílnu a chyběly mi asi 3km. Jenže hluk a škřípot byl stále intenzivnější až motor prostě vypnul. Nebyl cítit žádný kovový smrad, žádný dým z motoru nebo výfuku, ani žádná kontrolka, např.olej, neupozornila. V servisu jsme sundali dekl motoru, podívali se dovniř a všude čisto, žádný olej, saze atd. Diagnostika taktéž nic neukázala. Zkontrolovali jsme olej (měněn 7000km před stopkou) a byl v pořádku. Každopádně když nastartuji, motor má problém se otočit, ozývá se bouchání a skřípání a la starý dětský kolotoč ve vybydlené oblasti (neumím to moc dobře popsat), prostě kovový dost ošklivý zvuk. A při zvyšování otáček na neutrál se ten hluk zintenzivní. Před tím, než se auto zastavilo, jsem necítil žádný citelný pokles výkonu a i teď otáčky motoru "přirozeně" reagují na plyn.

Bylo mi řečeno několik variant. Že by se mohlo prý jednat o přidřenou kliku, vačku, ojniční ložisko, nebo přeskočený zub na rozvodovým řetězu..... V jednom servise mi chlapík reagoval klikou a vačkou, že prý mu s tímhle lidé s mazdami a tímto motorem volají poměrně často. Děkuji za názory a postřehy. BTW: že jsem v pr.eli a bude to drahé asi tuším :D ale hledám pokud možno světýlko naděje :-)
Nobody is perfect. But If you drive Mazda, you are pretty close.

Odpovědět